تبلیغات
ساعت کانون

سامانه فیش حقوقی

کانون بازنشستگان وزارت نیرو

قوانین ، بخشنامه ها

مجموعه قوانین ومقررات بازنشستگی

با هم کمی بخندیم

نیروگاه ها را بشناسیم

اوقات شرعی

سایتهای جالب و مفید

لینک باکس

قابل توجه دوستان و بازدید کنندگان سایت :

آیکون دیدگاهها ونظرات شما در پائین مجموعه ها ومطالب سایت قرار داده شد ما را در بهتر شدن سایت نظرات و پیشنهادات وانتقادات سازنده یاری کنید .

با تشکر کانون بازنشستگان نیروگاه شهید سلیمی نکا

 

تازه ترین خبرها

برگزاری جشنواره بزرگ تجلیل از بازنشستگان و خانواده های آنان دی ماه 94

یگروز شاد در کنار طبیعت زیبای بهاری (خرداد94)+عکس

یا من اسمه  دوا وذکره شفا(بهار94) +عکس

بیست دومین گردهمایی سراسری کانونهای صنعت آب و برق مهر 95 سمنان+عکس

 
 

مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

 

راهكارهاي بالا بردن روحيه و بهبود روابط

 

1- لبخند زدن  : لبخند زدن چراغ سبز رابطه باز است ، بر خلاف ترش روئي كه شهامت برقراري رابطه را از فرد مي گيرد ، با لبخند زدن به فرد اجازه مي دهيم با ما رابطه برقرار كند و هراسي نداشته باشد .

2- احترام :  احترام به معناي پذيرش طرف مقابل ، همانگونه كه هست . اين باعث امنيت خاطر فرد شده و به رابطه خوب ميانجامد ، بر خلاف بي احترامي كه در آن سعي ميكنيم فرد را ابطال نموده ، باب ميل خودمان تغيير دهيم ، و فرد احساس تحقير و احساس عدم امنيت كرده از ما گريزان مي شود .

3- قدرداني و تشكر: بر خلاف طلب كاري ، قدرداني و تشكر باعث انتقال اين پيام خوب بفرد مي شود كه ما آدم سپاسگذاري هستيم ، و در روابط با ما اگر چيزي بدست نياورد چيزي هم از دست نخواهد داد

4- تشويق و تعريف : بر خلاف عيب جوئي و انتقاد ، با تشويق وتعريف نيز اين پيام را بفرد القاء ميكنيم كه به تو انرژي مي دهيم و به شكوفائي تو كمك خواهيم كرد و در پيشرفت تو منعي ايجاد نخواهيم كرد

5- محبت كردن : برخلاف  بي‌عاطفه بودن كه دوگانگي را القاء خواهد كرد ، با محبت كردن به همكار ، رئيس ، مرئوس ، خود را در كنار وي و همسو با وي و هم هدف با وي و پشتيبان وي قرار خواهيم داد .

6- توجه كردن :  با توجه كردن به فرد مي فهمانيم كه خودش ، كلامش و شخصيت وي براي ما مهم است ، بر خلاف  بي توجهي كه همه چيز از جمله شخصيت فرد را ناديده مي گيريم .

7- درك و تفاهم : با درك و تفاهم به فرد القاء ميكنيم كه با وي همسو و هم جهت هستيم بر خلاف اختلاف كه ما را در مقابل فرد قرار ميدهد .

8- خوب گوش كردن : با خوب گوش دادن بفرد اين پيام را ميفرستيم كه كلام تو ، تجربيات تو و نهايتا شخصيت تو برايمان مهم است . در مقابل بي توجهي كه بي ارزشي را به فرد القاء مي كنيم

9- نظم و ترتيب : نظم و ترتيب آرامش ايجاد ميكند ، در مقابل بي نظمي و بهم ريختگي اضطراب آور است .

10- ورزش و تفريح : با ورزش و تفريح روح و جسم خود را ساخته ، اندام خود را متناسب مي سازيم و  كسالت و سستي را از خود دور ميكنيم .

11- افزايش ميزان ظرفيت و تحمل خود : ميتوان با تكنيكهائي مثل سراب دريائي بدون اينكه در مقابل انتقاد ديگران جبهه بگيريم آنها را پذيرفته از خود عبور دهيم ، و انرژي خود را صرف جدال با همكاران نسازيم .

12- سعي در جلوگيري از تظاهر : دروغ و تظاهر معمولا دروغ و تظاهر ديگري را مي طلبد و سيكل معيوب طي ميشود و در فرد احساس گناه ايجاد ميكند و انرژي رواني فرد را به هدر مي دهد  .

13- سعي در جلوگيري از عجله و شتابزدگي در كارها : عجله و شتابزدگي در كار معمولا  باعث تضعيف تمركز فرد شده ، سلامت كار را زير سئوال مي برد و اطمينان و آرامش را از فرد ميگيرد

14- پرهيز از مقايسه خود با ديگران : هر كدام از ما از نظر هوش ، استعداد ، توانائيها ، جايگاه و موقعيتي كه داريم  منحصر بفرد هستيم و توانائيهاي مان با ديگران فرق ميكند پس نتيجه مادي و معنوي زندگي مان نيز با ديگران متفاوت خواهد بود . مقايسه تمامي فاكتورها ميسر نيست لذا نتيجه را با ديگران مقايسه نكنيم كه باعث تضعيف روحيه خود گرديم .

15- با خود رابطه خوب داشتن : خودمان را بپذيريم و به خودمان  احترام بگذاريم .

16- خودگوئي هاي منفي را كم كردن : ما بدشانسيم ، ما محكوميم ، سرنوشت غم انگيزي داريم ، همه در صدد تضعيف ما هستند ، و اينجور جملات را بكار نبريم  .

 

17- خود گوئي هاي مثبت  را زياد كردن : بخود اميدواري بدهيم ،هميشه هم موقعيت به ضرر ما نبوده ،در اكثر مواقع خوب عمل كرده ايم  ، خود را تشويق كنيم.

18- براي خود انگيزه فراهم كردن : سعي كنيم به يادگيريهاي جديد بپردازيم و خود را شكوفا كنيم ، به كامپيوتر ، اينترنت ، به موسيقي، به ورزش ،به گل كاري ، به تفريح جديد .

19- خود را به خلاقيت تشويق كردن : سعي كنيم لحظه به لحظه تازه تر و نوتر عمل كنيم ، كارمان را ، حرف مان را ، حتي كلمات مان را متفاوت از دفعه قبل ادا كنيم .

20- سعي در احساس مفيد بودن و مددكار بودن : با كمك به ديگران هم عاطفه مثبت آنها را برمي انگيزانيم و در آنها احساس خوشايند ايجاد ميكنيم ، و هم عزت نفس خود را بالا مي بريم و در كل اجتماع مان را مي سازيم .

جملات زیبا در باره نحوه زندگی(کلیک کنید)


آخرین بروز رسانی در شنبه, 01 خرداد 1395 ساعت 14:15
 

آخرین نظرات

محبوبترین ها

آخرین ارسالی ها

نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت کانون چیست؟
 
شورای هماهنگی کانونها

بیوگرافی کانون

دیدنیهای جهان

خواص میوه ها وسبزیجات

روزنامه های صبح ایران

سن که رسید به پنجاه