تبلیغات
ساعت کانون

سامانه فیش حقوقی

کانون بازنشستگان وزارت نیرو

قوانین ، بخشنامه ها

مجموعه قوانین ومقررات بازنشستگی

با هم کمی بخندیم

نیروگاه ها را بشناسیم

اوقات شرعی

سایتهای جالب و مفید

لینک باکس

 

تازه ترین خبرها

برگزاری جشنواره بزرگ تجلیل از بازنشستگان و خانواده های آنان دی ماه 94

یگروز شاد در کنار طبیعت زیبای بهاری (خرداد94)+عکس

یا من اسمه  دوا وذکره شفا(بهار94) +عکس

بیست دومین گردهمایی سراسری کانونهای صنعت آب و برق مهر 95 سمنان+عکس

 
 

هیجدهمین گردهمایی گیلان 9 مهر 93 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط نیک نام   
شنبه, 19 مهر 1393 ساعت 14:55

هجدهمین گردهمایی کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشوردر سال 93در گیلان

 هجدهمین گردهمایی کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشوردر 9 مهرسال 93 با حضورمسئولین بیش از چهل کانون صنعت آب وبرق از سراسر کشورو حضور گرم تعدادی ازمسئولان استان گیلان ومهندس آزادگان مدير عامل شركت سهامی برق منطقه اي گيلان، دکتر شکری نماینده شهرستانهای تالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، مهندس علی دانش منفرد رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشوروروسای کانون های بازنشستگان صنعت آب و برق سراسر کشور، مدیران عامل،  معاونین و مدیران شرکتهای وابسته به وزارت نیرو در سالن اجتماعات بانک صادرات شعبه رشت برگزار شد.

مهندس آزادگان مدير عامل شركت سهامی برق منطقه اي گيلان در اين گردهمایی با گرامیداشت یاد و خاطرات شهدای انقلاب اسلامی و به ویژه شهدای صنعت آب و برق در دوران 8 سال دفاع مقدس،  بيان داشت:

بازنشستگان صنعت آب و برق کشور بسیار ارزشمند و مایه افتخار وزارت نیرو می باشند.شما بازنشستگان کوله باری از تجربه و دانش هستید که موفقیت و سرافرازی صنعت آب و برق کشور مرهون یارگیری،گزینش و کار درست شما در زمانی که در این وزارتخانه مشغول به خدمت بودید،می باشد.

مدير عامل شركت سهامی برق منطقه اي گيلان در ادامه بیان داشت:

مدیران ارشد باید به فکر تحول و تعالی کانون بازنشستگان باشندو این کانونها را از نظر امکانات ساختمانی، تجهیزاتی و سیستم های ارتباطی مجهز کنند. بازنشستگان سرمایه و دارایی صنعت آب و برق کشور می باشند و باید از نظر امکانات ورزشی، رفاهی و مادی و حمایتهای حقوقی مورد حمایت مسئولین قرار بگیرند. ما باید با تدارک سفرهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان و خانواده هایشان و با در اختیار گذاشتن سالنهای ورزشی و همچنین استخر شنا برای آنها اوقات نشاط آوری برایشان مهیا کنیم تا از اوقات فراغت شان به نحو مطلوب و مفیدی استفاده نمایند. ما باید با بسیج تمامی امکانات ، تمام توانمان را جهت حل مشکلات آنها بکار ببریم.ایجاد بانک اطلاعاتی از وضعیت زندگی بازنشستگان جهت حمایت و بالابردن روحیه آنها و خانواده هایشان و کمک به آنها می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد.

در ادامه دکترعلی دانش منفردرئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور

بیان داشت:

صنعت آب و برق با دست، بازو و اندیشه بازنشستگان به پا شده استو ممتاز و ویژه بودن صنعت آب و برق کشور حاصل زحمات آنها می باشد. بی مهری ،کم لطفی و یا فراموشی این قشر واقعا گناه است و از هیچ جنبه ای قابل توجیه نیست. مدیران و مسئولین باید در حد توان و بر اساس قانون به این قشر تلاشگر توجه داشته باشندو به آنها احترام بگذارند. اولین و مهمترین عامل برای بازنشستگان این است که به شخصیت آنها احترام گذاشته شود. عامل بعدی این است که باید از بازنشستگان مساعدتهای مالی به عمل آید. باید از پتانسیل و تجارب بازنشستگان که سالها زحمتشان، فکر، روح و روانشان را صرف ساختن صنعت آب و برق کشور کردند حتی الامکان استفاده شود. باید راهکارهایی برای استفاده از این منابع و ذخایر انسانی ارزشمند پیدا کرد.کانون بازنشستگان باید بازوی کمک کننده به مدیران باشند.با تعامل کانون و مدیران به طور حتم کانونها رشد و توسعه پیدا خواهند کرد.

در ادامه دکتر شکری نماینده شهرستانهای تالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مساعدتها و تلاش مهندس آزادگان در برگزاری این گردهمایی در استان گیلان بیان داشت:

بازنشستگان دنیایی از علم و تجربه می باشند. و ما باید نهایت استفاده از علم و تجارب بازنشستگان را ببریم. کانون بازنشستگان باید جایگاه علم و تجربه برای پیشرفت کشور باشد. باید جایگاه بازنشستگان را ارتقا بدهیم و به نظرات آنها اهمیت بدهیم. بازنشستگان بهترین،با تجربه ترین و عالم ترین افراد جامعه هستند که باید تجربیات ناب خود را به جوانان انتقال دهند و با آموزش آنها،از آنها افراد توانمندی بسازند.

قطعنامه مورخ 10/07/1393
گردهمایی کانون‌های بازنشستگان صنعت آب و برق درگیلان

دستگاه دولتی باید به صورت اساسی به مسأله بازنشستگان توجه و به صورت ویژه به آنها رسیدگی کند.
 
(از بیانات مقام معظم رهبری )
 

 

 1 -  تقاضای عنایت مقام عالی وزارت و مدیران ارشد وزارت نیرو به بند8 سیاست‌های جدید نظام اداری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری.
"
حفظ کرامت و عزت و تأمین معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران و بهره گیری از نظرات و تجارب مفید آنها"
2 -  با قدردانی از مقام عالی وزارت ، با توجه به عدم حضور مسئولین محترم حوزه وزارتی در این همایش ، تقاضای استمرار حضور پررنگ مقامات و مدیران ارشد وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه و همچنین کارشناسان خبره در امور بازنشستگی در جلسات گردهم آیی آتی را دارند.
3 - ضمن تشکر از صدور بخشنامه در خصوص بازنشستگان از طرف مقام عالی وزارت ، خواستار پیگیری جدی و سریع مفاد بخشنامه از طریق دفتر وزارتی و سایر مسئولین مربوطه میباشیم.
4 - درخواست تداوم و ارتقاء خدمات درمانی به بازنشستگان و مستمری بگیران و خانواده آنها و یکسان سازی آن همانند شاغلین و پیشنهاد ایجاد کلینیک‌های تخصصی همانند نهادها و سایرشرکت‌های معتبر.
5 - تشکر و قدردانی ویژه کلیه کانون‌های بازنشستگان صنعت آب و برق از مدیران عامل محترم شرکت‌ها و مؤسساتی که نهایت همکاری و مساعدت و حمایت را از کانون‌ها دارند.
6 - تاکید بر استفاده از دانش تخصصی و توان علمی و تجربه بازنشستگان صنعت آب و برق
7 - تاکید بر واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های فنی و مهندسی و خدماتی و ....به کانون‌ها و شرکت‌های وابسته به کانون‌های بازنشستگی.
8 - تشکیل کانون بازنشستگان در شرکت‌هایی که تا کنون موفق به ایجاد کانون نگردیده‌اند با هماهنگی بازنشستگان و مدیران محترم شرکت‌ها و با هماهنگی با کانون بازنشستگان صنعت آب و برق.
9 - تأکید بر حفظ کرامت و احترام به بازنشستگان و مستمری بگیران و درخواست ویژه جهت برگزاری جشن روز خانواده و تکریم بازنشستگان.
10 - درخواست کلیه کانون‌ها دائر بر تشکیل جلسات مشترک اعضاء هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌ها و مؤسسات با اعضاء هیات مدیره کانون ذیربط در زمان های مقتضی.
11 - درخواست اجرایی نمودن دستور مقام عالی وزارت مبنی بر صدور حکم انتصاب رؤسای هیئت مدیره کانون های بازنشستگان و شعب به عنوان مشاور افتخاری مدیر عامل در امور بازنشستگی.
12 - درخواست یکسان‌سازی ارائه خدمات رفاهی، تفریحی، درمانی، مساعدت در کمک هزینه‌‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج، اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی، تسهیلات وام کم بهره، کمک‌های آموزشی، هدایای ایام مذهبی و ملی و روز زن.
13 - تأمین بودجه برای هزینه‌های جاری و ضروری کانون‌های بازنشستگی
14 - توانمندسازی کانون‌ها از طریق برقراری  قراردادهای مشاوره‌ای، آموزشی و نظارتی و واگذاری مدیریت و اداره بخشی از مجموعه‌های ورزشی، تفریحی و مهمانسراها به کانون‌های بازنشستگان.
15 - تهیه کارت شناسایی متحدالشکل برای بازنشستگان صنعت آب و برق. قابل ذکر است این مورد سالیان متمادی بیان شده است.

علی دانش منفرد
مشاور معاون وزیر و رییس هیات مدیره کانون بازنشستگی صنعت آب و برق

عکسهای این گردهمایی

کلیک کنید

 


آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 15 آبان 1393 ساعت 07:22
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

آخرین نظرات

محبوبترین ها

آخرین ارسالی ها

نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت کانون چیست؟
 
شورای هماهنگی کانونها

بیوگرافی کانون

دیدنیهای جهان

خواص میوه ها وسبزیجات

روزنامه های صبح ایران

سن که رسید به پنجاه