تبلیغات
ساعت کانون

سامانه فیش حقوقی

کانون بازنشستگان وزارت نیرو

قوانین ، بخشنامه ها

مجموعه قوانین ومقررات بازنشستگی

با هم کمی بخندیم

نیروگاه ها را بشناسیم

اوقات شرعی

سایتهای جالب و مفید

لینک باکس

 

تازه ترین خبرها

برگزاری جشنواره بزرگ تجلیل از بازنشستگان و خانواده های آنان دی ماه 94

یگروز شاد در کنار طبیعت زیبای بهاری (خرداد94)+عکس

یا من اسمه  دوا وذکره شفا(بهار94) +عکس

بیست دومین گردهمایی سراسری کانونهای صنعت آب و برق مهر 95 سمنان+عکس

 
 

گردهمایی

هیجدهمین گردهمایی گیلان 9 مهر 93 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط نیک نام   
شنبه, 19 مهر 1393 ساعت 14:55

هجدهمین گردهمایی کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشوردر سال 93در گیلان

 هجدهمین گردهمایی کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشوردر 9 مهرسال 93 با حضورمسئولین بیش از چهل کانون صنعت آب وبرق از سراسر کشورو حضور گرم تعدادی ازمسئولان استان گیلان ومهندس آزادگان مدير عامل شركت سهامی برق منطقه اي گيلان، دکتر شکری نماینده شهرستانهای تالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، مهندس علی دانش منفرد رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشوروروسای کانون های بازنشستگان صنعت آب و برق سراسر کشور، مدیران عامل،  معاونین و مدیران شرکتهای وابسته به وزارت نیرو در سالن اجتماعات بانک صادرات شعبه رشت برگزار شد.

مهندس آزادگان مدير عامل شركت سهامی برق منطقه اي گيلان در اين گردهمایی با گرامیداشت یاد و خاطرات شهدای انقلاب اسلامی و به ویژه شهدای صنعت آب و برق در دوران 8 سال دفاع مقدس،  بيان داشت:

بازنشستگان صنعت آب و برق کشور بسیار ارزشمند و مایه افتخار وزارت نیرو می باشند.شما بازنشستگان کوله باری از تجربه و دانش هستید که موفقیت و سرافرازی صنعت آب و برق کشور مرهون یارگیری،گزینش و کار درست شما در زمانی که در این وزارتخانه مشغول به خدمت بودید،می باشد.

مدير عامل شركت سهامی برق منطقه اي گيلان در ادامه بیان داشت:

مدیران ارشد باید به فکر تحول و تعالی کانون بازنشستگان باشندو این کانونها را از نظر امکانات ساختمانی، تجهیزاتی و سیستم های ارتباطی مجهز کنند. بازنشستگان سرمایه و دارایی صنعت آب و برق کشور می باشند و باید از نظر امکانات ورزشی، رفاهی و مادی و حمایتهای حقوقی مورد حمایت مسئولین قرار بگیرند. ما باید با تدارک سفرهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان و خانواده هایشان و با در اختیار گذاشتن سالنهای ورزشی و همچنین استخر شنا برای آنها اوقات نشاط آوری برایشان مهیا کنیم تا از اوقات فراغت شان به نحو مطلوب و مفیدی استفاده نمایند. ما باید با بسیج تمامی امکانات ، تمام توانمان را جهت حل مشکلات آنها بکار ببریم.ایجاد بانک اطلاعاتی از وضعیت زندگی بازنشستگان جهت حمایت و بالابردن روحیه آنها و خانواده هایشان و کمک به آنها می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد.

در ادامه دکترعلی دانش منفردرئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور

بیان داشت:

صنعت آب و برق با دست، بازو و اندیشه بازنشستگان به پا شده استو ممتاز و ویژه بودن صنعت آب و برق کشور حاصل زحمات آنها می باشد. بی مهری ،کم لطفی و یا فراموشی این قشر واقعا گناه است و از هیچ جنبه ای قابل توجیه نیست. مدیران و مسئولین باید در حد توان و بر اساس قانون به این قشر تلاشگر توجه داشته باشندو به آنها احترام بگذارند. اولین و مهمترین عامل برای بازنشستگان این است که به شخصیت آنها احترام گذاشته شود. عامل بعدی این است که باید از بازنشستگان مساعدتهای مالی به عمل آید. باید از پتانسیل و تجارب بازنشستگان که سالها زحمتشان، فکر، روح و روانشان را صرف ساختن صنعت آب و برق کشور کردند حتی الامکان استفاده شود. باید راهکارهایی برای استفاده از این منابع و ذخایر انسانی ارزشمند پیدا کرد.کانون بازنشستگان باید بازوی کمک کننده به مدیران باشند.با تعامل کانون و مدیران به طور حتم کانونها رشد و توسعه پیدا خواهند کرد.

در ادامه دکتر شکری نماینده شهرستانهای تالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مساعدتها و تلاش مهندس آزادگان در برگزاری این گردهمایی در استان گیلان بیان داشت:

بازنشستگان دنیایی از علم و تجربه می باشند. و ما باید نهایت استفاده از علم و تجارب بازنشستگان را ببریم. کانون بازنشستگان باید جایگاه علم و تجربه برای پیشرفت کشور باشد. باید جایگاه بازنشستگان را ارتقا بدهیم و به نظرات آنها اهمیت بدهیم. بازنشستگان بهترین،با تجربه ترین و عالم ترین افراد جامعه هستند که باید تجربیات ناب خود را به جوانان انتقال دهند و با آموزش آنها،از آنها افراد توانمندی بسازند.

قطعنامه مورخ 10/07/1393
گردهمایی کانون‌های بازنشستگان صنعت آب و برق درگیلان

دستگاه دولتی باید به صورت اساسی به مسأله بازنشستگان توجه و به صورت ویژه به آنها رسیدگی کند.
 
(از بیانات مقام معظم رهبری )
 

 

 1 -  تقاضای عنایت مقام عالی وزارت و مدیران ارشد وزارت نیرو به بند8 سیاست‌های جدید نظام اداری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری.
"
حفظ کرامت و عزت و تأمین معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران و بهره گیری از نظرات و تجارب مفید آنها"
2 -  با قدردانی از مقام عالی وزارت ، با توجه به عدم حضور مسئولین محترم حوزه وزارتی در این همایش ، تقاضای استمرار حضور پررنگ مقامات و مدیران ارشد وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه و همچنین کارشناسان خبره در امور بازنشستگی در جلسات گردهم آیی آتی را دارند.
3 - ضمن تشکر از صدور بخشنامه در خصوص بازنشستگان از طرف مقام عالی وزارت ، خواستار پیگیری جدی و سریع مفاد بخشنامه از طریق دفتر وزارتی و سایر مسئولین مربوطه میباشیم.
4 - درخواست تداوم و ارتقاء خدمات درمانی به بازنشستگان و مستمری بگیران و خانواده آنها و یکسان سازی آن همانند شاغلین و پیشنهاد ایجاد کلینیک‌های تخصصی همانند نهادها و سایرشرکت‌های معتبر.
5 - تشکر و قدردانی ویژه کلیه کانون‌های بازنشستگان صنعت آب و برق از مدیران عامل محترم شرکت‌ها و مؤسساتی که نهایت همکاری و مساعدت و حمایت را از کانون‌ها دارند.
6 - تاکید بر استفاده از دانش تخصصی و توان علمی و تجربه بازنشستگان صنعت آب و برق
7 - تاکید بر واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های فنی و مهندسی و خدماتی و ....به کانون‌ها و شرکت‌های وابسته به کانون‌های بازنشستگی.
8 - تشکیل کانون بازنشستگان در شرکت‌هایی که تا کنون موفق به ایجاد کانون نگردیده‌اند با هماهنگی بازنشستگان و مدیران محترم شرکت‌ها و با هماهنگی با کانون بازنشستگان صنعت آب و برق.
9 - تأکید بر حفظ کرامت و احترام به بازنشستگان و مستمری بگیران و درخواست ویژه جهت برگزاری جشن روز خانواده و تکریم بازنشستگان.
10 - درخواست کلیه کانون‌ها دائر بر تشکیل جلسات مشترک اعضاء هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌ها و مؤسسات با اعضاء هیات مدیره کانون ذیربط در زمان های مقتضی.
11 - درخواست اجرایی نمودن دستور مقام عالی وزارت مبنی بر صدور حکم انتصاب رؤسای هیئت مدیره کانون های بازنشستگان و شعب به عنوان مشاور افتخاری مدیر عامل در امور بازنشستگی.
12 - درخواست یکسان‌سازی ارائه خدمات رفاهی، تفریحی، درمانی، مساعدت در کمک هزینه‌‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج، اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی، تسهیلات وام کم بهره، کمک‌های آموزشی، هدایای ایام مذهبی و ملی و روز زن.
13 - تأمین بودجه برای هزینه‌های جاری و ضروری کانون‌های بازنشستگی
14 - توانمندسازی کانون‌ها از طریق برقراری  قراردادهای مشاوره‌ای، آموزشی و نظارتی و واگذاری مدیریت و اداره بخشی از مجموعه‌های ورزشی، تفریحی و مهمانسراها به کانون‌های بازنشستگان.
15 - تهیه کارت شناسایی متحدالشکل برای بازنشستگان صنعت آب و برق. قابل ذکر است این مورد سالیان متمادی بیان شده است.

علی دانش منفرد
مشاور معاون وزیر و رییس هیات مدیره کانون بازنشستگی صنعت آب و برق

عکسهای این گردهمایی

کلیک کنید

 


آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 15 آبان 1393 ساعت 07:22
 
هفدهمین گردهمایی کانونهای صنعت آب وبرق کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط نیک نام   
یکشنبه, 21 مهر 1392 ساعت 05:27

 

برگزاری هفدهمین گردهمایی کانونهای صنعت آب وبرق کشور ( 18 مهرماه 92 تبریز)

هفدهمین گردهمایی نمایندگان کانونهای صنعت آب وبرق کشور در تاریخ 18 مهرماه 92 در سالن اجتماعات مرکز آموزس عالی برق منطقه ای آذربایجان شرقی راس ساعت 8/30 باتلاوت قرآن مجید توسط قاری محترم قران جناب آقای استادی شروع شد.

سپس سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد.

 مجری برنامه آقای مروجی به حاضرین در جلسه خیر مقدم گفتند و سین برنامه توسط ایشان قرائت گردید.

اولین سخنران جلسه آقای انسان نژاد ریاست شورای هماهنگی کانونهای صنعت آب ویرق استان ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارشی از همکاری وهماهنگی کانونهای بازنشستگان صنعت آب وبرق استان با یکدیگر در ارائه خدمات به همکاران بازنشسته دادند.

alt

سپس مدیرعامل محترم برق منطقه ای آذربایجان شرقی آقای مهندس بهار بوند ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان گزارشی از عملکرد تولید و توزیع برق در استان ارائه دادند واز رشد تولید برق بگونه ای که هم اکنون توان صادرات برق به کشور های هم جوار را دارند ودر بهمن ماه 92 از طریق خط 400 شهرستان خوی بخشی لز برق مورد نیاز ترکیه را تامین نمایند.همچنین در راستای خدمات دهی به بازنشستگان در نظر دارند مبلغ 5 میلیون تومان با بهره کم به همکاران وام اعطا نمایند .

سپس آقای مهندس هاشمی مدیر عامل آب منطقه ای استان گزارش عملکرد سازمان را ارائه کردند. ویاد آور شدند بازنشستگان سهم بسزایی در همکاری با سازمان جهت تامین وراه اندازی منابع آب استان داشتند.

پس از آن آقای مهندس دانش منفرد ریاست کانون صنعت آب وبرق کشور با تشکر از میزبانی سازمانهای صنعت آب وبرق آذر بایجان شرقی از گردهمایی کانونها گزارشی از وضعیت فعالیت کانونها صنعت آب وبرق کشور ارائه نمودند واعلان نمودند هم اکنون تعداد 58 شعبه کانون صنعت آب وبرق دارای پروانه فعالیت در سراسر کشور مشغول بکار در امور بازنشستگان وزارت نیرو  هستند .همچنین انتخاب مهندس چیت چیان بعنوان وزیر نیرو به ایشان تبریک گفتندواظهار امید واری کردند که انشاا.. ایشان منشاء خیر وبرکت برای وزارت نیرو و با اجرایی  نمودن مصوبات بخشنامه سال 87 آقای فتاح در خصوص تکریم بازنشستگان بنا به توصیه مقام معظم رهبری گامی در حمایت این عزیزان بردارند.

در ادامه ایشان اظهار امید واری کردند که با حمایت آقای مهندس مهاجری معاونت محترم تحقیقات ومنابع انسانی وزارت نیرو جلسه ای مشترک با حضور روئسای شورای هماهنگی استانها در خصوص چگونکی حل مشکلات ومعظلات بازنشستگان وزارت نیرو با ایشان داشته باشند.

سخنران بعدی جلسه مهمان ارزنده وگرامی گردهمایی آقای مهندس مهاجری معاونت محترم تحقیقات ومنابع انسانی وزارت نیرو بودند ایشان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین همایش های در جهت ارتقاء سطح کیفی خدمات به بازنشستگان اظهار داشتند با توجه به اینکه بنده چند شب پیش در جشنواره بازنشسگان در توانیر در جمع دوستان بازنشسته و آقای پور مختار بودیم واز ایشان در خصوص مسائل بازنشستگان وزارت نیرو مطالبی را گرفتم ودر این جلسه هم مطالبی را دریافت کردم در هر حال  ما باید دو سازکار پیدا کنیم یکی در سطح کلان کانون صنعت آب وبرق کشور ویکی در سطح استانها با فعال نمودن شواری های هماهنگی استانها در هر صورت باید اقداماتی صورت داد تا در عمل منجر به شاد کردن بازنشستگان وزارت نیرو بیانجامد این میصر نیست مگر اینکه پیگیر این مسائل باشیم وما هم در خدمت شما عزیزان هستیم .

پس از سخنان ایشان پذیرایی صورت گرفت وبعد ازآن بخش دوم جلسه انجام شد .

درجلسه دوم موضوع اصلی طرح مسائل و مشکلات کانونهای بود که توسط نمایندگان کانونها عنوان شدکه متاسفانه این مسائل در غیاب مسئولین وزارتخانه ومدیران عامل منطقه عنوان می شد که یکی از سخنرانان آقای پور مختار شدیداً به این حرکت معترض بودند و پیشنهاد دادند که در گردهمایی آینده مسائل و معظلات کانونها قبل از سخنان این بزرگان مطرح شود تا انان پاسخگوی این مشکلات باشند .

در جلسه دوم ابتدا آقای مهندس دانش منفرد ریاست کانون صنعت آب وبرق کشور طی سخنانی به معرفی آقای مکرمی مسئول روابط عمومی کانون صنعت آب وبرق پرداختند ونامبرده در خصوص اولویت برنامه های کانون مرکز بروز رسانی سایت جدید کانون وفعالیت آن از ابتدای آبان ماه با آدرس ( www.kb.moe.gov.ir )و همچنین انتخاب کانونهای برتر با ارزیابی ورصد فعالیت انان با ارسال فرمهای مخصوص برای کانونها تا ازاین جهت از کانونهای فعال تقدیر صورت گیرد

دیگر سخنرانان جلسه آقایان مهندس پور مختار از کانون توانیر وآقای ساداتی از شورای هماهنگی استان مازندران وآقای نصیری از شورای هماهنگی استان آذزربایجان غربی و آقای جمشیدی از شورای هماهنگی استان کرمان وآقای میر شکار از شورای هماهنگی استان سیتان وبلوچستان و نماینده شورای هماهنگی خراسان رضوی و آقای معماری از کانون منابع آب و آقای قاسمیان از کانون تانش استان مازندران واقای ماهوتی از کانون برق آذربایجان غربی مسائل ومشکلات خود را عنوان نمودند و همگی خواستار پیگیری این مشکلات وحل آن توسط شورای مرکزی کانونها صنعت آب وبرق که نمایندگان شوراهای استان در ان عضویت دارند پی گیری شود . جلسه در ساعت 1 بعداز ظهر پایان یافت .

کانون بازنشستگان نیروگاه شهید سلیمی نکا شرکت کننده در این گردهمایی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این گردهمایی آرزوی توفیق وموفقیت برای همه اعضاء هیئت مدیره کانونهای صنعت آب وبرق کشور در جهت خدمت به جامعه بازنشستگان صنعت آب وبرق کشور را از خداوند منان مسئلت دارد .

عکسهای این گردهمایی کلیک کنید

قطعنامه هفدهمین گردهمایی


آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 11 دی 1392 ساعت 16:10
 
شانزدهمین گردهمایی کانونهای صنعت آب و برق کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط نیک نام   
یکشنبه, 06 اسفند 1391 ساعت 14:48

alt

عکس های گردهمایی شانزدهم
شانزدهمین قطعنامه

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 30 اردیبهشت 1392 ساعت 15:52
 
پانزدهمین گردهمایی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط نیک نام   
سه شنبه, 02 آبان 1391 ساعت 16:30

پانزدهمین گردهمایی کانونهای بازنشستگان صنعت آب وبرق کشور در در تاریخ 91/7/27 درشهرستان ارومیه برگزار شد .

این گردهمایی با حضور 38 کانون صنعت آب وبرق کشور در محیطی گرم وصمیمی وبا مهمانوازی همکاران بازنشسته کانون ارومیه وبا مساعدت وهمکاری بی دریغ مدیران عامل صنعت آب وبرق استان ارومیه با شکوه هرچه تمام تر برگزار گردید.

اینبار هم علارغم حضور کلیه کانونها ودعوت قبلی از مدیران ارشد وزارت نیرو باز هم این گردهمایی مورد بی مهری آنان قرار گرفت ، وبا عدم حضور خود کم لطفی خود را نسبت به همکاران بازنشسته خود ثابت کردند.

ولی این عدم حضور آنان میتواند خللی در اراده اعضاء هئیت مدیره کانونها در خدمت رسانی به بازنشستگان عزیز بکاهد . یقیناً هرگز

آیا حضور آنان جز ارج نهادن به مقام پیشکسوتان صنعت آب وبرق کشور بود.

در جامعه ای که بیش از سی سال از ارزشها وجایگاه شخصیتهای با ارزش جامعه دم میزنیم ،واینک مسئولین ارشد وزارت نیرو که دیر یازود جزء جامعه بازنشستگان خواهند شد .خود هنوز به ان درجه از شناخت منزلتها وارزشها پی نبرده اند ،جایگاه بازنشستگان این انسانهای خرد وتجربه بسیار بزرگتر از حضور انان است (دنیا با تجربه پیران وهمت جوانان اداره میشود ) دریغ از یک پیامک کوتاه . جای بسی تاسف است .

 

 

عکسهای پانزدهمین گردهمایی

 

بیانیه پانزدهم کانونهای صنعت آب وبرق کشور

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 06 اسفند 1391 ساعت 13:37
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 3

آخرین نظرات

محبوبترین ها

آخرین ارسالی ها

نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت کانون چیست؟
 
شورای هماهنگی کانونها

بیوگرافی کانون

دیدنیهای جهان

خواص میوه ها وسبزیجات

روزنامه های صبح ایران

سن که رسید به پنجاه